Haber

Katar Emiri: “Herkesi Türkiye’nin deprem felaketinin etkilerinin üstesinden gelme çabalarına destek vermeye çağırıyorum”

Katar Komutanı Pir Temim bin Hamed Al Sani, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin etkilerinin aşılması için tüm dünyayı Türkiye’ye destek olmaya çağırdı.

Katar Emiri Şeyh Tamim, başkent Doha’da düzenlenen Birleşmiş Milletler (BM) 5. En Az Gelişmiş Ülkeler Konferansı’nın açılış oturumunda konuştu.

Şeyh Temim, yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin deprem felaketinin etkilerinin üstesinden gelmesi için herkesi destek vermeye çağırıyorum.” söz konusu.

Katar’da konut sahipliğinde “potansiyelden refaha” temasıyla başlayan BM En Az Gelişmiş Ülkeler Beşinci Konferansı 9 Mart’a kadar devam edecek.

Konferansa devlet ve hükümet liderleri, bakanlar, diplomatlar, üst düzey yetkililer, işadamları, bölgesel ve küresel kuruluş, kurum ve şirketlerin temsilcileri dahil olmak üzere yaklaşık 6 bin kişinin katılması bekleniyor.

Konferans, dünyadaki en az gelişmiş ülkelere yardım etmenin yollarını tartışmayı ve ekonomilerini ilerletmek için en acil görülen projelere yatırımı harekete geçirmeyi amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu