Ekonomi

Gün Öncesi: FOMC tutanakları, Nvidia ve eBay kazanç raporları

Investing.com – Hisse senetleri, uzun bir hafta sonu tatilinin ardından Salı günü düştü. Walmart (NYSE: WMT) Ve Ana Depo(NYSE: HD) karamsar görünüm faiz oranlarına ilişkin endişeleri artırdı.

Yatırımcılar, yarın Fed’in bu ayın başlarındaki merkez bankası toplantısının tutanaklarını açıkladığında ne düşündüğünü öğrenecekler. Hisse senetleri bu yılın başlarında Fed tarafından düşürüldü. artış Sona yaklaştığını umarak ayağa kalktı. Bununla birlikte, daha yeni veriler, yüksek şişirmeBu, seviyelerin yükselmeye devam ettiğini gösteriyor ve Fed’in faiz oranlarını artırmaya devam edeceğine dair korkuları artırıyor.

Piyasa şimdiden Fed’in Mart toplantısında faiz oranlarının bir çeyrek puan daha yükselmesini bekliyor. düşünüyor . Birçoğu Mayıs ayında benzer bir artış bekliyor ve Fed nihayet gösterge faiz oranını yaz ortasına kadar %5’in üzerine çıkarıyor.

Fed yetkilileri, oranların %2 hedefine dönmesi için bir süre daha yüksek kalması gerektiğini söyledi.

Walmart ve Home Depot’tan gelen faiz görünümleri, enflasyondan korkan tüketicilerin pazarlık yapmaya devam ettiğini ve bazı alımları ertelediğini gösterdi; Bu, sonuçlarını önümüzdeki günlerde açıklayacak olan bazı perakendeciler için pek de iyiye işaret değil.

Bu hafta açıklanacak bir diğer değerli enflasyon ölçüsü, yatırımcıların endişelerini artırabilir.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. FOMC tutanakları

Fed, bu ayın başlarında Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısında. onların dakikaları yayınlayacak Yatırımcılar, politika yapıcıların birkaç hafta içinde yapacakları toplantıya giderken ne düşündüklerine dair ipuçlarını yakından izliyor olacak.

2. Nvidia çıkış raporu

Yonga üreticisi NVIDIA Corporation (NASDAQ: NVDA), 6 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 81 sent faiz bildirmesi bekleniyor.

3. eBay kar raporu

eBay Inc (NASDAQ: EBAY) 2,46 milyar $’lık geliri ve hisse başına 1,06 $’lık faydayı paylaşabilir.

Yazar: Liz Moyer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu