Haber

Üniversiteler kapandı mı? Üniversiteler yaza kadar kapalı mı? SON DAKİKA!

Depremin vurduğu 10 ilde arama kurtarma çalışmaları devam ederken, yeni haberler gelmeye devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okulların tatil edildiğini duyurdu. Gündemdeki tartışmalar nedeniyle üniversiteler tatil mi edildi? Sorusu birçok üniversite öğrencisi tarafından araştırılıyor. Peki Üniversiteler Tatilde mi? Üniversiteler yaza kadar kapalı mı? SON DAKİKA!

ÜNİVERSİTELER TATİL MİDİR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 ili etkileyen depremleri incelemek üzere Diyarbakır’a gitti. Son durumu burada aktaran Erdoğan, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve 10 ilde yıkıma neden olan depremin ardından YÖK kararıyla tatil edilen üniversitelerle ilgili son gelişmeyi açıkladı.

Erdoğan, “Devlet ve milleti sırt sırta vererek bu sıkıntıların üstesinden geleceğimize inanıyorum. Çadır kentlerimizin yanı sıra konteyner ve prefabrik yapıların inşaatına da başladık. Gitmek isteyen depremzedeleri yerleştiriyoruz. diğer illerde otellerde, yurtlarda, misafirhanelerde. KYK’ya bağlı tüm üniversitelerimizin yurtlarını bu işlerde kullanacağız. Üniversiteleri yaza kadar tatil ediyoruz, onlar da uzaktan eğitimle yollarına devam edecekler.” söz konusu.

ULUSAL SABAH BELLİ OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremler nedeniyle ülkede 7 gün süreyle ulusal kanun ilan edildiğini duyurdu. Twitter’dan açıklama yapan Erdoğan, “6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde meydana gelen depremler nedeniyle 7 günlük milli yas ilan edilmiştir. Bayrağımız 12 Şubat 2023 Pazar günü yarıya çekilecektir. tüm ülkemizde ve yurt dışında.” sözlerini kullandı.

haberputurge.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu