Teknoloji

Twitter’ın Kaynak Kodları İncelendi

Geçtiğimiz günlerde Twitter’ın kaynak kodlarının Github üzerinden sızdırılmasının ardından platformun yeni sahibi Musk, Twitter algoritmasını açık kaynak olarak yayınladı. Musk’ın yaptığı atılımın ardından birçok kişi Twitter’ın kaynak kodlarında çeşitli analizler yapmaya başladı.

Bundan önce Epik OyunlarVe Googlegibi dev teknoloji şirketlerinde çalışan işletme müdürü. Akaş Gupta,Twitter kaynak kodları üzerinden yapılan analizlerde platformun ukrayna savaşıKendisiyle ilgili tweetlerin arka planda kalmasına neden olan bir kodla karşılaştığını açıkladı.

Twitter, Ukrayna’daki savaşını yanlış bilgilendirme olarak değerlendiriyor

Daha önce Google ve Epic Games gibi teknoloji şirketlerinde çalışan Aakash Gupta, Twitter’ın kaynak kodlarını tek tek inceledi. Elde ettiği verileri sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Gupta, selde fark ettiği detaylara yanıt verdi.

Hesabını genişletmek isteyenler için oldukça faydalı olacak bilgileri sosyal medyada paylaşan Gupta, Rusya ve Ukrayna arasında bir yıldır devam eden savaşa ilişkin tweetlerin yanlış bilgi kategorisine girdiğini ortaya koydu. .

Ukrayna ile ilgili verilerin kodlara ne zaman eklendiği bilinmiyor ancak Twitter’ın tartışmalı sahibi Elon Musk daha önce Ukrayna’daki savaşın savaşın bir parçası olduğunu söylemişti. “Üçüncü Dünya savaşı”Bunun bir senaryoya dönüşmesinden korktuğunuzu da biliyoruz.

bayatajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu