Haber

Samsun’da Filistin için dua edildi

Samsun’un Canik Belediyesi’nin ilçede Ayasofya Camisi Baş İmamı Mehmet Emin Ay’ın katılımıyla düzenlediği sabah namazı toplantısında Filistin için dualar edildi.

İlçede Canik Belediyesi tarafından sabah namazı toplantısı düzenlendi. Ayasofya Camisi Baş İmamı Prof. Dr. Mehmet Emin Ay’ın konuk olarak katıldığı programda bir araya gelen yüzlerce vatandaş, İsrail’in Filistin’e yönelik işgal politikasını ve sivillere yönelik saldırılarını şiddetle kınadı. Programda Kudüs ve Mescid-i Aksa ile Filistin halkının özgürlüğü için dualar edildi ve Kur’an-ı Kerim okundu.

“Filistinli kardeşlerimizin yanındayız”

İsrail’in Filistin’de sivilleri hedef alan saldırılarının savaş suçu olduğunun altını çizen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “İsrail savaş suçlarına her geçen gün bir yenisini eklemeye devam ederek, masum insanların ve sivil vatandaşların hayatına yönelik kanlı bir girişimde bulunuyor. İsrail Bu cinayetin sorumlusu o.” “Eninde sonunda hukuksuzluğunun hesabı sorulacaktır. İsrail’in Filistinli kardeşlerimize yönelik, sivilleri hedef alan saldırılarını bir kez daha kınıyorum. Tüm insanlığı İsrail’in barbar tutumuna karşı birleşmeye davet ediyorum. Filistinli kardeşlerimizin yanındayız” dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Av. Canik Merkez Camii’nde düzenlenen programa katıldı. Ersan Aksu, AK Parti Canik İlçe Başkanı Mahmut Gençay, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Zahit Köseoğlu ve ilgili kişiler de katıldı. -SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu