Haber

Ahmet Çolakbayrakdar’dan ‘deprem’ mesaisi

Mehmet UZEL (KAHRAMANMARAŞ İGFA)
Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, depremin olduğu ilk saatlerden itibaren belediyenin tüm imkanlarını seferber ettiklerini, yüzden fazla aracın ve 300’ün üzerinde işçinin bölgede kesintisiz çalıştığını vurgulayarak, çalışmaların artarak devam edeceğini söyledi. deprem yaralarını sarana kadar devam eder.

Hafta sonu Kahramanmaraş’ı ziyaret ederek Kocasinan Belediyesi’nin çalışmalarını yerinde inceleyen Önder Çolakbayrakdar, çalışanlardan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Önder Çolakbayrakdar, depremin yaralarını sarmak için var gücüyle çalıştıklarına işaret ederek; “Depremin ilk saatlerinden itibaren takviye çalışmalarımız devam ediyor. Depremin ilk saatlerinden itibaren belediyenin tüm imkanlarını deprem bölgesine seferber ettik. Başta Kahramanmaraş ve Malatya olmak üzere diğer deprem bölgelerinde de çalışmalar yürütüyoruz. Toplam 312 işçi, 48 iş makinesi, 36 kamyonet, 15 otobüs, 6 portatif aşevi, 10 jeneratör, 20 çadır ve prefabrik ev ile takviye gücümüzü artırmaya devam ediyoruz. Özellikle portatif mutfak ile vatandaşlarımızın 3 öğün yemek ihtiyacını karşılıyoruz. Tanrı herkesi korusun. Birlik ve beraberlik içerisinde bu zor günleri hep birlikte atlatacağız. Allah milletimizi ve vatanımızı her türlü afetlerden korusun” dedi.

Milletçe birlik ve beraberlik içinde bu feci günleri geride bırakacaklarına değinen Önder Çolakbayrakdar, var güçleriyle depremin yaralarını sarmak için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu